Bowlingový turnaj 2.3.2011

15.03.2011 15:47

Bowlingový turnaj jednotlivcov (pre členov záujmového útvaru Bowling)

Počas jarných prázdnin sme sa spolu s členmi ZÚ bowling rozhodli zorganizovať malý bowlingový turnaj jednotlivcov na „neutrálnej pôde“. Pozvané boli všetky deti, ktoré chodili v týždni predchádzajúcom jarné prázdniny na krúžok. Pozvanie prijalo 13 detí (8 dievčat a 5 chlapcov); Dávid Marcin (nečlen) si zahral s nami. V stredu, 2. marca bol miestom turnaja Bowling pri trati. Po prezentácii sa začalo hrať približne od 15:45 h na dvoch dráhach. Na každej dráhe hralo 7 hráčov, takže 2 kolá odohrali cca za 2 hodiny. Po odohratí súťažných kôl nasledovalo vyhodnotenie, vypisovanie diplomov a odovzdanie symbolických cien víťazom (každý dostal diplom a prvé 3 miesta som odmenila sadou farebných pier – ceny poskytlo CVČ).

Na prvých troch miestach sa v kategórii dievčat umiestnili:

1. Klaudia Kovalčíková; súčet bodov 240

2. Annamária Kundriková; súčet bodov 224

3. Zuzana Geralská; súčet bodov 175

Ďalej nasledovali: Adela Polačková (166 b); Kristína Dzuričková (121 b); Natália Geralská (114 b); Dominika Hrabčáková (97 b) a Ivana Hvizdošová (87 b)

V kategórii chlapcov si prvé tri miesta vybojovali:

1. Jakub Hvizdoš; súčet bodov 263

2. Branislav Kutaš; súčet bodov 224

3. Tomáš Goboňa; súčet bodov 210

Ďalší v poradí boli: Daniel Slanina (152 b); Dávid Marcin (106 b) a Erik Chromjak (103 b).

Na tomto turnaji bola veľmi priateľská atmosféra – hráči sú zároveň kamarátmi a navzájom sa povzbudzovali. Niektorých prišli povzbudiť aj rodičia a starí rodičia J. Ja môžem len konštatovať, že naše bowlingové „nádeje“ rastú nielen výkonnosťou, ale myslím, že aj charakterom. Verím, že na ďalšom turnaji si vybojujú čo najlepšie umiestnenia.